Menu

Internetowa baza danych getta warszawskiego

Aktualności

Recenzja »Dalej jest noc« pióra Karoliny Koprowskiej

 
W piśmie Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Wielogłos ukazała się naukowa recenzja książki "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" pióra Karoliny Koprowskiej
 

Poszukujemy potomków rodziny Hochbergów/Maulów oraz Julii Rogozińskiej

 
W związku z przygotowaniami do edycji kolejnej pozycji w serii Biblioteka Świadectw Zagłady poszukujemy kontaktu z potomkami rodziny Hochbergów/Maulów oraz Julii Rogozińskiej i jej córki Hanny

Korekta nieudolnej »Korekty obrazu« Tomasza Domańskiego


Autorzy 8 rozdziałów zamieszczonych w tomie "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" szczegółowo odpowiadają i dekonstruują zarzuty Tomasza Domańskiego zawarte w opublikowanej przez Instytut Pamięci Narodowej broszurze autorstwa dr Tomasza Domańskiego pt. "Korekta obrazu?"

Dagmara Swałtek-Niewińska w odpowiedzi na enuncjacje Piotra Gontarczyka

 
W reakcji na enuncjacje dr. Piotra Gontarczyka zawarte w artykule opublikowanym w tygodniuku "Sieci" - autorka rozdziału o powiecie bocheńskim Dagmara Swałtek-Niewińska, krok po kroku odpowiada na wysunięte przez niego zarzuty.
 

Wobec ataków na »Dalej jest noc« i wiarygodność naukową Centrum


Oświadczenie wobec ataków medialnych na książkę "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski", jej autorów oraz próby podważania wiarygodności naukowej Centrum Badań nad Zagładą Żydów.
 


subskrybuj
NEWSLETTER