Menu

Internetowa baza danych getta warszawskiego

Aktualności

O Esterze Siemiatyckiej, sołtysie Edwardzie Malinowskim i procesach sądowych

 
W związku z pojawiającymi się w niektórych mediach dezinformacjami związanymi z procesem wytoczonym prof. Barbarze Engelking i prof. Janowi Grabowskiemu - redaktorom i współautorom tomów "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" udostępniamy przygotowany przez prof. Barbarę Engelking artykuł, w którym autorka metodycznie, krok po kroku wykłada wszelkie zagadnienia związane z opisaną przez nią historią, analizą źródeł oraz samym pozwem.
    

NOWY 16. numer rocznika 'Zagłada Żydów. Studia i Materiały'

 
Ponieważ edycja papierowa spowolniona przez COVID z wolna przesuwa się pomiędzy maszynami drukarskimi, już dziś oddajemy do rąk czytelników PEŁNĄ WERSJĘ NUMERU rocznika "Zagłada Żydów. Studia i Materiały" w formule ONLINE FIRST. Koneserzy druku i szelestu przewracanych stron, a także wagi tego niemal 900 stronicowego tomu) muszą ćwiczyć cierpliwość do ostatnich dni grudnia
 

Nowa odsłona strony rocznika 'Zagłada Żydów. Studia i Materiały'

 
Prezentujemy nową odsłonę strony internetowej naszego rocznika „Zagłada Żydów. Studia i Materiały”. Witryna zintegrowana z systemem Open Journal Systems stanowi jednocześnie pełne zaplecze redakcyjne – od zgłoszenia, przez recenzje, pracę redakcyjną, aż do publikacji artykułu.
 

Recenzja >Dalej jest noc< autorstwa Samuela Kassowa na łamach Yad Vashem Studies

 
Na łamach Yad Vashem Studies ukazała się obszerna recenzja z książki Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski autorstwa prof. Samuela Kassowa. Za zgodą redakcji YVS udostępniamy pełny PDF artykułu. 
 

Transmisja live - Konferencja w 80. rocznicę zamknięcia getta warszawskiego

  
Zapraszamy do transmisji live konferencji naukowej pn. »... wiadomość ta spadła jak grom" w 80. rocznicę zamknięcia getta warszawskiego oganizowanej wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Żydowskim Instytutem Historycznym - START16 listopada (poniedziałek) o godz. 10.00


subskrybuj
NEWSLETTER