Menu

Internetowa baza danych getta warszawskiego

Aktualności

Recenzja >Dalej jest noc< autorstwa Samuela Kassowa na łamach Yad Vashem Studies

 
Na łamach Yad Vashem Studies ukazała się obszerna recenzja z książki Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski autorstwa prof. Samuela Kassowa. Za zgodą redakcji YVS udostępniamy pełny PDF artykułu. 
 

Transmisja live - Konferencja w 80. rocznicę zamknięcia getta warszawskiego

  
Zapraszamy do transmisji live konferencji naukowej pn. »... wiadomość ta spadła jak grom" w 80. rocznicę zamknięcia getta warszawskiego oganizowanej wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Żydowskim Instytutem Historycznym - START16 listopada (poniedziałek) o godz. 10.00

Konferencja w 80. rocznicę zamknięcia getta warszawskiego

 
Wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Żydowskim Instytutem Historycznym 16 listopada (poniedziałek) o godz. 10.00 zapraszamy na konferencję naukową pn. »... wiadomość ta spadła jak grom" w 80. rocznicę zamknięcia getta warszawskiego

Stanowisko Rady Naukowej IFiS PAN w sprawie dr. hab. ks Alfreda Wierzbickiego

 
Centrum jest częścią IFiS PAN. Jesteśmy dumni i w pełni popieramy stanowisko Rady Naukowej Instytutu wobec prób pociągnięcia do odpowiedzialności dyscyplinarnej ks. dr. hab. Alfreda Wierzbickiego przez władze KUL.

 

Nowa odsłona BAZY GETTA


12583 MIEJSC, 30925 OSÓB, 31230 WYDARZEŃ, 1511 ŹRÓDEŁ – oddajemy w Państwa ręce gruntownie odnowioną, uzupełnioną o kilkadziesiąt tysięcy nowych rekordów, wzbogaconą o interaktywną mapę i atlas getta - Internetową Bazę Danych Getta Warszawskiego i ‘Aryjskiej’ Warszawy.
 


subskrybuj
NEWSLETTER