Menu
Live stream - European Holocaust Research Infrastructure Academic Conference
Live straeam - European Holocaust Research Infrastructure Academic Conference
European Holocaust Research Infrastructure Academic Conference
Już jutro rozpoczynamy European Holocaust Research Infrastructure Academic Conference "Researching the Holocaust in the Digital Age". Bezpośredni udział tylko dla uczestników, którzy się uprzednio zarejestrowali. Jutro od godz. 10.00 udostępnimy przekaz vieo na żywo
Nowa publikacja - ŻYDZI W WALCE Z NIEMCAMI
Oddajemy do rąk czytelników nową książkę, któa prezentuje materiały międzynarodowej konferencji naukowej "Żydzi w walce z nazistowskimi Niemcami podczas drugiej wojny światowej" zorganizowanej 19-20 września 2019 r.
Zaproszenie do działu >Materiały
Zaproszenie do nadsyłania propozycji do Działu "Materiały" do 20. jubileuszowego numeru rocznika "Zagłada Żydów. Studia i Materiały" #StandWithAlex
AlexDancyg – przyjaciel i znajomy tak wielu z nas, został 7 października porwany przez Hamas z kilkudziesięcioma innymi mieszkańcami kibucu Nir Oz na Pustyni Negew, położonym zaledwie kilka kilometrów od strefy Gazy. Czekamy tu na Ciebie Alex i jesteśmy z Tobą!
subskrybuj NEWSLETTER
|
Centrum Badań nad Zagładą Żydów ul. Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa; Palac Staszica pok. 120 e-mail: centrum@holocaustresearch.pl
Warsztaty z publikacją WYBÓR ŹRÓDEŁ - Wrocław
Warsztaty z publikacją WYBÓR ŹRÓDEŁ - Wrocław28.11.2010 12:58:39
27 listopada 2010 r. we Wrocławiu kilkudziesięciu nauczycieli z rejonu Podkarpacia uczestniczyło w warsztatach pt. Źródła do nauczania o zagładzie Żydów na okupowanych ziemiach polskich w praktyce szkolnej.
Warsztaty dla edukatorów i nauczycieli historii, jęz. polskiego, etyki i WOS w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
Źródła do nauczania o zagładzie Żydów na okupowanych ziemiach polskich w praktyce szkolnej
Wrocław 27 listopada 2010
W sobotę 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 63 we Wrocławiu odbyły się warsztaty zorganizowane we współpracy z Wrocłąwskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Kilkudziesięciu nauczycieli historii, jęz. polskiego, filozofii, etyki i wiedzy o społeczeństwie z Wrocławia i okolicznych miejscowości uczestniczyło w wykładach, ćwiczeniach warsztatowych oraz dyskusji dotyczących wykorzystania w praktyce szkolnej publikacji pt. Źródła do nauczania o zagładzie Żydów na okupowanych ziemiach polskich oraz sposób ich wykorzystania w procesie dydaktycznym i realizowanej podstawie programowej. Wiesława Młynarczyk i Robert Szuchta w trakcie wykładu, ćwiczeń oraz dyskusji zaprezentowali uczestnikom publikacje oraz narzędzia metodyczne oraz przykłady ćwiczeń opartych o zawarte w książce teksty źródeł historycznych i literackich. Na zakończenie odbyła się ożywiona dyskusja podczas której uczestnicy zgłaszali swoje obserwacje oraz pomysły pracy z 'Wyborem źródeł'.
Uczestnicy warsztatów otrzymali bezpłatne komplety publikacji z przeznaczeniem dla szkolnych księgozbiorów dydatkycznych.
Dziękujemy p. Ewie Skrzywanek oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu za wielką pomoc i zaangażowanie w organizację warsztatów.
Warsztaty zralizowano dzięki dotacji:
|