Menu

Internetowa baza danych getta warszawskiego

Aktualności

Nowa odsłona BAZY GETTA


12583 MIEJSC, 30925 OSÓB, 31230 WYDARZEŃ, 1511 ŹRÓDEŁ – oddajemy w Państwa ręce gruntownie odnowioną, uzupełnioną o kilkadziesiąt tysięcy nowych rekordów, wzbogaconą o interaktywną mapę i atlas getta - Internetową Bazę Danych Getta Warszawskiego i ‘Aryjskiej’ Warszawy.
 

Call for Articles »Zagłada Żydów. Studia i Materiały« 2021

 
Redakcja rocznika "Zagłada Żydów. Studia i Materiały" zaprasza autorów do nadsyłania propozycji tekstów do numeru rocznika w 2021 roku poświęconego różnym formom obecności Zagłady w przestrzeni publicznej
 

Getto łódzkie w zapiskach Józefa Zelkowicza

  
W 80. rocznicę utworzenia drugiego co do wielkości na okupowanych ziemiach polskich getta w Łodzi - oddajemy w ręce czytelników niezwykłą pozycję w serii BIBLIOTEKA ŚWIADECTW ZAGŁADY. Zatytułowane "Piszący te słowa jest pracownikiem gettowej instytucji... 'Z dziennika' i inne pisma z łódzkiego getta" - niezwykłe zapiski czynione przez jednego z urzedników gettowej administracji, przedwojennego dziennikarza i folklorystę Józefa Zelkowicza, w tłumaczeniu z jidysz i opracowaniu Moniki Polit.

Nowy tytuł w BIBLIOTECE ŚWIADECTW ZAGŁADY

 
Na półki ksiegarskie trafiła najnowsza pozycja w naszej serii BIBLIOTEKA ŚWIADECTW ZAGŁADY. Do rąk czytelników oddajemy zapiski Jakuba Hochbergaopracowane przez Barbarę Engelking. Książką pod tytułem CZYTAJĄĆ GAZETĘ NIEMIECKĄ ...Dziennik pisany w ukryciu w Warszawie w latach 1943–1944 dostępna jest zarówno w formie drukowanej, jak i w postaci eBooka
 

Oświadczenie w sprawie braku podpisu pod nominacją profesorską dla dr. hab. Michała Bilewicza


Publikujemy oświadczenie w sprawie braku podpisu Prezydenta RP pod wnioskiem Centralnej Komisji ds. Stopni Naukowych związaną z przyznaniem dr. hab. Michałowi Bilewiczowi tytułu profesora, które z inicjatywy członków Centrum Badań nad Zagładą Żydów podpisało (stan na godz. 12.00 24.02.2020 r.) 200 osób zaniepokojonych tą sytuacją.
 


subskrybuj
NEWSLETTER