Menu

Internetowa baza danych getta warszawskiego

Aktualności

Dagmara Swałtek-Niewińska w odpowiedzi na enuncjacje Piotra Gontarczyka

 
W reakcji na enuncjacje dr. Piotra Gontarczyka zawarte w artykule opublikowanym w tygodniuku "Sieci" - autorka rozdziału o powiecie bocheńskim Dagmara Swałtek-Niewińska, krok po kroku odpowiada na wysunięte przez niego zarzuty.
 

Wobec ataków na »Dalej jest noc« i wiarygodność naukową Centrum


Oświadczenie wobec ataków medialnych na książkę "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski", jej autorów oraz próby podważania wiarygodności naukowej Centrum Badań nad Zagładą Żydów.
 

Nieudana »Korekta obrazu«


Redaktorzy tomów "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" - prof. Barbara Engelking i prof. Jan Grabowski - w odpowiedzi na opublikowaną przez Instytut Pamięci Narodowej broszurę autorstwa dr Tomasza Domańskiego pt. "Korekta obrazu?"
 

Oświadczenie w sprawie konferencji w Paryżu


W dniach 21-22 lutego br. w Paryżu odbyła się konferencja naukowa pt. “Nowa polska szkoła badań nad historią Zagłady Żydów” (La nouvelle école polonaise d’histoire de la Shoah), w której wzięli udział także badacze Centrum. W związku z licznymi kłamstwami, manipulacjami i otwartymi atakami, które pojawiły się wokół konferencji czujemy się w obowiązku zabrać głos. Publikujemy także oświadczenia francuskich organizatorów konferencji.

Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - prof. Dariusz Stola


Z szacunkiem i podziwem odnosimy się do osiągnięć dyrektora - prof. Dariusza Stoli, wyrażając przy tym nadzieję, że będzie mógł kontynuowac swoją misję kierując Muzeum POLIN jeszcze co najmniej kolejną kadencję.
 


subskrybuj
NEWSLETTER