Menu

Internetowa baza danych getta warszawskiego

Aktualności

Niebawem nowa pozycja w Bibliotece Świadectw Zagłady


Intensywnie pracujemy by w początku kwietnia oddać do rąk czytelników kolejną pozycję w Bibliotece Świadectw Zagłady. Będą to opracowane przez Barbarę Engelking niezwykłe zapiski Mietka Pachtera.
 

Odszedł Prof. Feliks Tych


Wczoraj zmarł Prof. Feliks.  Żegnamy przyjaciela Centrum, członka Rady Naukowej rocznika "Zagłada Żydów. Studia i Materiały"
 

List Kazika Ratajzera wycofujący jego poprzedni list do Prezydenta Polski


W reakcji na publikację listu otwartego Bojownikow Warszawskiego Ghetta Kazika Ratajzera (Simcha Rotem) i Pniny Grynszpan Frymer do Prezydenta Polski w sprawie lokalizacji pomnika Sprawiedliwych przy pomniku Bohaterów Getta kancelaria Prezydenta ogłosiła wycofanie się K. Ratajzera ze swojego pierwotnego stanowiska. Niestety nie udało się nam uzyskać dostępu do pełnej treśc listu, publikujemy więc wyimki tegoż przesłane przez Fundację Pamięć i Przyszłość – która kieruje pracami związanymi z erygowaniem pomnika „Ratującym-Ocaleni”.
 

List Otwarty Kazika Ratajzera i Pniny Grynszpan Frymer do Prezydenta Polski


List Otwarty Bojownikow Warszawskiego Ghetta Kazika Ratajzera (Simcha Rotem) i Pniny Grynszpan Frymer do Prezydenta Polski w sprawie lokalizacji pomnika Sprawiedliwych przy pomniku Bohaterów Getta
 

Wznowienie książki B. Engelking, SZANOWNY PANIE GISTAPO


Już od dziś w naszej internetowej księgarni, a w przyszłym tygodniu także w szerszej dystrybucji pojawia się wznowienie klasycznej już książki Barbary Engelking, SZANOWNY PANIE GISTAPO. Donosy do władz niemieckich w Warszawie i okolicach w latach 1940- 1941


subskrybuj
NEWSLETTER