Drukuj  

Szkolenia dla nauczycieli w USA


Szkolenia dla nauczycieli w USA

23.12.2008 10:14:05Ambasada Amerykańska zaprasza nauczycieli oraz trenerów do ubiegania się o uczestnictwo w szkoleniu poświęconym edukacji nt. holocaustu. Szkolenia odbędą się latem 2009 w Nowym Jorku


Ambasada Amerykańska zaprasza nauczycieli oraz trenerów do ubiegania się o uczestnictwo w szkoleniu poświęconym edukacji nt. holocaustu. Szkolenia odbędą się w nastepujących terminach w Nowym Jorku:

  • 28.06.-2.07.2009 Szkolenie przygotowane przez The Jewish Foundation for the Righteous (trzy osoby)
  • 17-20.08.2009 Szkolenie przygotowane przez The Museum of Jewish Heritage (dwie osoby)

Organizatorami są US Holocaust Memorial Museum, Association of Holocaust Organizations przy współpracy z amerykańskim Departamentem Stanu. Ambasada i organizatorzy pokrywają koszty uczestnictwa w programie.

Seminarium jest okazją dla nauczycieli do zapoznania sie z metodami uczenia o holocauście oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami ze Stanów Zjednoczonych. Jest to też okazją do wzbogacenia wiedzy dot. kultury judaistycznej (historia, kultura, dzieje anysemityzmu).

Uczestnikami szkolenia mogą być nauczyciele gimnazjum i liceum w wieku 25-45 lat, którzy podczas swoich lekcji poruszają tematy związane z holocaustem. Pracownicy departamentów edukacyjnych byłych obozów koncentracyjnych oraz instytucji kształcących lub doszkalających nauczycieli także mogą aplikować. Wymagana jest płynna znajomość języka angielskiego.

Prosimy o wypełnienie kwestionariusza 

Kwestionariusz nie zawiera wielu pytań i nie wymaga dołączenia wielu dokumentów. Prosimy o przygotowanie aplikacji w j.angielskim i j.polskim oraz dołączenie życiorysu w obu językach. Odpowiedzi prosimy ograniczyć do 3 stron A4. Listy rekomendacyjne są mile widziane. Prosimy o przesłanie aplikacji emailem na adres: aep@state.gov

W oparciu o nadesłane kwestionariusze komisja w ambasadzie dokona wyboru dziesięciu kandydatów i zaprosi ich na indywidualne spotkania w ambasadzie. W zależności od dostępnego budżetu 3-5 osoby zostaną zaproszone do uczestnictwa w programie. Finalną decyzję podejmą organizatorzy amerykańscy.

Prosimy o przekazanie tej informacji do osób, które mogą być zainteresowane szkoleniem. Czekamy na zgłoszenia do 22.01.2009.

Pytania prosimy kierować do:
Candace Faber, Zastępcy Attache Kulturalnego, tel. 022 504 2413
lub
Beaty Milewskiej, tel. 022 504 2391, email: MilewskaBM@state.gov (do godz. 16:00).

Zapraszamy!


Copyright © tekst i zdjęcia  Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN [jeżeli nie zaznaczono inaczej]
www.holocaustresearch.pl