Drukuj  

Bohaterowie, hochsztaplerzy, opisywacze. Wokół Żydowskiego Związku Wojskowego


Bohaterowie, hochsztaplerzy, opisywacze. Wokół Żydowskiego Związku Wojskowego

09.02.2012 10:58:30"BOHATEROWIE, HOCHSZTAPLERZY, OPISYWACZE. Wokół Żydowskiego Związku Wojskowego - długo oczekiwana książka autorstwa Dariusza Libionki i Laurence'a Weinbauma już trafiła do szerokiej dystrybucji
 


Bohaterowie, hochsztaplerzy, opisywacze
Wokół Żydowskiego Związku Wojskowego
Dariusz Libionka, Laurence Weinbaum


Polacy nie mieli i nie mają monopolu na zniekształcanie historii ŻZW ani na konfabulacje. Między 1980 a 1999 r. ukazały w języku angielskim się trzy wspomnienia, których autorzy przyznawali się do członkostwa w jego szeregach. Nastąpiło to naturalnie w okresie, gdy mit „bractwa pierścienia” był na trwałe osadzony w literaturze historycznej. Nazwisk tych autorów nie znali Chaim i Chaja Lazarowie, którzy pracowicie gromadzili bazę danych dotyczącą ŻZW, żadne z nich nie pojawiło się na liście ocalałych członków ŻZW, opublikowanej w 1993 r. przez Chaję Lazar. Wszelako w dwóch przypadkach Lazarowie entuzjastycznie przyjęli cudowne odnalezienie nowych świadków i uczestników wydarzeń, zwłaszcza że ich opowieści przydawały wiarygodności ich własnych narracji.
(...) Zważywszy na to, co nam wiadomo o ŻZW, i to, co można ustalić jako fakt, do publikacji tych należy podejść z najwyższą ostrożnością.

więcej ...

 

Jak kupić

  • najatrakcyjniejsza cena w naszej księgarni Internetowej www.holocaustresearch.pl/sklep
  • w księgarni na parterze Pałacu Staszica ul. Nowy Świat 72 w Warszawie

Już niebawem:

 


Copyright © tekst i zdjęcia  Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN [jeżeli nie zaznaczono inaczej]
www.holocaustresearch.pl