Drukuj  

Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - prof. Dariusz Stola


Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - prof. Dariusz Stola

18.02.2019 10:29:31Z szacunkiem i podziwem odnosimy się do osiągnięć dyrektora - prof. Dariusza Stoli, wyrażając przy tym nadzieję, że będzie mógł kontynuowac swoją misję kierując Muzeum POLIN jeszcze co najmniej kolejną kadencję.
 


W 2013 roku w Warszawie rozpoczęło działalność Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a w kolejnym roku udostępniono zwiedzajądzym wystawę stałą poświęconą wielowiekowej historii polskich Żydów. Od roku 2014 Muzeum kieruje prof. Dariusz Stola, który wraz z zespołem współpracowników tworzy doskonałą placówkę. Jej rozbudowana i wielowątkowa aktywność niezwykle celnie odpowiada na rozmaite potrzeby społeczne. Działania edukacyjne Muzeum sprzyjają budowaniu postaw tolerancji i otwartości, wystawy przypominają o ważnych wydarzeniach z polsko-żydowskiej historii, nierzadko pozwalając spojrzeć na nie krytycznie. POLIN jest także miejscem ważnych konferencji, koncertów i innych wydarzeń publicznych. Jako placówka jest doceniane w Polsce i zagranicą - świadczą o tym zarówno tłumy zwiedzających, a także uczestniczących w muzealnych wydarzeniach.

Z szacunkiem i podziwem odnosimy się do osiągnięć dyrektora Stoli, wyrażając przy tym nadzieję, że będzie mógł kontynuowac swoją misję kierując Muzeum POLIN jeszcze co najmniej kolejną kadencję.

Zespół Centrum Badań nad Zagładą Żydów


Copyright © tekst i zdjęcia  Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN [jeżeli nie zaznaczono inaczej]
www.holocaustresearch.pl